Boot camp – velmi efektivní dřina

Pokud si chcete znatelně vylepšit fyzickou kondici, mohl by pro vás být Boot camp tou pravou volbou. Jedná se o týmový sport, který pokud vyzkoušíte, jistě na něj jen tak nezapomenete a užijete si zde každou vteřinu. Koncept cvičení vychází z podoby výcviku armády Spojených států, z kterého přejal zejména pravidelnost, ranní vstávání a odborný dohled nad prováděním cviků. Jelikož ve cvičení se ukrývá silný potenciál, byl Boot camp adaptován pro fitness průmysl a již si získal mnoho příznivců.

Jedná se o sport, který probíhá formou velmi intenzivního 6-ti týdenního cyklu cvičení. Jsou při něm prováděny jednoduché pohybové úkony, avšak s velkou intenzitou. V každém cyklu je zhruba 10 - 20 účastníků, mezi nimiž jsou lidé s opravdu různorodou kondicí. Velkou výhodou Boot campu je právě skutečnost, že zde neplatí žádná omezení. Účastnit se může opravdu kdokoliv, kdo má chuť se pořádně zapotit a překonat veškeré své dosavadní limity.

Cvičení probíhá obvykle venku, v zimě je využíván i prostor tělocvičen. Vedení vždy zajišťují odborníci, kteří jsou profesionálními trenéry s potřebným vzděláním a byli pro tuto činnost vyškoleni. Cvičení probíhá obvykle třikrát týdně. Důraz zde není kladen jen na fyzičku vaší, ale též na spolupráci s ostatními účastníky cvičení. Kurzy probíhají převážně v ranních hodinách. Pokud by vám však toto nevyhovovalo, bývají nabízeny též odpolední lekce. Obvyklým začátkem jsou např. kliky, lehy-sedy či běh, dále se využívá běhu do schodů, silových cvičení, tréninků v kopci atd. Veškeré aktivity a prostředí jsou volena tak, aby zde nebyla možná rizika zranění. Každá hodina je jiná a nehrozí, že byste se zde dostali do stereotypu či začali pociťovat nudu.

Boot campu se zúčastňují lidé s různými cíli. Někdo hledá zajímavý doplněk ke svým sportovním aktivitám, někdo chce zažít radikální proměnu svého života a nalézt cestu ke zdravému životnímu stylu, jiní chtějí vytvarovat svou postavu. Kromě účinků po stránce fyzického stavu, však Boot camp přináší i psychickou vyrovnanost, zábavu a dobrý pocit sám ze sebe. Týdny plné dřiny na vás zanechají viditelné výsledky. Mezi nimi lze zmínit:

 • Zlepšení fyzické kondice
 • Posílení těla, vytvarování jeho jednotlivých partií, úbytek tělesného tuku
 • Zlepšení pohyblivosti kloubů
 • Posílení kardiovaskulárního systému
 • Načerpání psychické pohody, zvýšení sebevědomí, vyrovnanost
 • Poznání nových přátel

Pokud se rozhodnete Boot camp vyzkoušet, zjistěte si, kde ve vašem okolí se tato možnost nabízí. Pak již zbývá jen vzít si pohodlné sportovní oblečení a vaše cesta ke skvělé kondici může začít. Oblečení volte dle toho, zda budete venku či v tělocvičně a dle aktuálního počasí. Nezapomeňte si s sebou přibalit též dostatek tekutin. Při odchodu domů si budete jisti, že jste pro sebe něco udělali a bude to na vás brzo vidět. Pro výsledky je však třeba mnohdy zatnout zuby, překonat sám sebe a vydržet až do konce.

Novinkou je též tzv. ESCORT Boot camp. Rozdíl je v tom, že probíhá na místě a v čase vámi určeném a dostanete tedy lekci šitou vám přesně na míru. Cvičení touto formou může být určeno pouze vám, zúčastnit se můžete s partnerem či s rodinou.

Zúčastnili byste se Boot campu?

Boot camp – velmi efektivní dřina patří do témat
 • Brrr.... rajce 23.06.2009 08:54:13

  No tak do toho bych fakt nešla, to je jak vojenský tábor. To pro mě není. :( Ale chápu, že pro někoho to může být zajímavé.

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Sport a relaxace

 • 19.01.2018 14:01 Fitness náramek ano/ne?

  Tak to mi došlo taky :). No jako hýbu se to ano a i celkem dost i v práci. Tak jestli i tak je to…

 • TondaS 19.01.2018 08:01 Sport a relaxace

  Za mě běh :) Pro mě je to sportem i relaxací zároveň. Co se týče oblečení a sportovních nápojů,…

 • CoCo 18.01.2018 13:01 Fitness náramek ano/ne?

  Asi jak pro koho. Záleží jestli se hýbeš často (chůze, běh,..) pokud ne tak ti asi bude k ničemu…

 • 09.01.2018 09:01 Fitness náramek ano/ne?

  Dobré dopoledne všem, přemýšlím o koupi fitness náramku. Nějaké zkušenosti zda se vyplatí nebo je…

 • věra 09.01.2018 08:01 Sport a relaxace

  Ahojky, našla jsem na netu teď super termosku pod stan nebo na výlet ;) pije se rovnou z ní a je…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku